Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pokrętło do ustawiania wysokości świateł mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pokrętło do ustawiania wysokości świateł mijania

    Hmmm ale to chyba nie to bo bardzo sporadycznie się to zaświeca. Coraz rzadziej, wiec wyglada na to, ze silnik sie wyplukuje coraz bardziej z syfu, i dobrze

    Moja niunia

  • #2
    Pokrętło do ustawiania wysokości świateł mijania

    Witam wszystkich, jestem nowym forumowiczem jak i szczęśliwym posiadaczem O1 fl z 2003 r.
    Mój problem polega na tym, że nie mogę ustawiać wysokości świateł za pomocą rolki (tej koło włącznika świateł), światła świecą tak samo zarówno w ustawieniu 0 i 3 - czyli trochę za wysoko. Drugie pokrętło (od regulacji podświetlenia deski rozdzielczej) też nie działa. Dodam że same pokrętła są podświetlone. W czym może tkwić problem??
    Od razu mówię że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprawy elektryki jak i bardziej zaawansowanej mechaniki samochodu (octavie kupiłem bo ma wszystko czego potrzebowałem :wink: a nie dlatego żeby w niej grzebać) więc proszę o wyjaśnienie jak dla 5-cio latka

    Proszę o pomoc, pozdrawiam

    PS: Czasem, zaraz po odpaleniu podświetlenie deski rozdzielczej w ogóle nie działa - muszę wtedy kilka razy włączyć i wyłączyć światła, potem zaskakuje.

    Komentarz


    • #3
      Pierwsze co to sprawdź bezpieczniki. Za regulację świateł odpowiada mały bezpiecznik w prawym górnym rogu skrzynki z bezpiecznikami. 15A tam powinno być. Bezpiecznika regulatora natężenia światła chyba nie ma lub pod coś jest podpięty. Odnośnie tych lamp to może być tak że masz uwalone silniczki w nich. Zdejmij osłonę w lampie (tak jak byś się chciał zabrać do wymiany żarówki) i dociśnij silniczek. Postukaj go delikatnie. Jeśli zacznie pracować i nie będzie mógł się ustawić znakiem tego że wyrobiły Ci się w nich zębatki plastikowe. Z drugim zrób to samo. Polecam sprawdzić na włączonym zapłonie + światła mijania (nie długie) wtedy dopiero Ci zadziałają silniczki. A na zapłonie ze względu na to abyś usłyszał czy Ci pracuje.
      Renault Laguna HB IphII 2000 1.8 16V 120KM F4P / PB + LPG -> Skoda Octavia Combi I FL ELEGANCE 2002 1.8T 150KM AUM / PB

      Komentarz


      • #4
        Ok, jutro jeśli znajdę czas to się z tym pobawię. Tymczasem mam też kilka innych małych, ale jak to bywa irytujących problemów. Czas mnie nie goni więc mogę to sobie robić przez dłuższy czas, ale wole mieć w jednym miejscu ładnie wytłumaczone... jeśli łaska
        Ale do rzeczy:
        1. przycisk włączający obieg wewnętrzny nie pozostaje w pozycji włączonej, po prostu można go naciskać i naciskać a on i tak wróci na miejsce. (Wymiana przycisku, jakiegoś mechanizmu w środku, zapadki?????)
        2. nie działa podświetlenie WSZYSTKICH pokręteł od nawiewu, gdzieś wyczytałem jak można wymienić żarówkę pod środkowym pokrętłem, ale moje pytanie brzmi: czy dzięki temu wszystkie trzy zaczną świecić??
        3. także nie działa przycisk od blokady otwierania tylnych okien (w przeciwieństwie do przycisku w pkt. 1 ten da się wcisnąć, ale nie daje to żadnego efektu - tylne szyby wciąż można otwierać)
        4. chyba ostatnie tylko po otwarciu tylnych prawych drzwi zapala się światło w kabinie, wszystkie inne drzwi nie robią na owym światełku żadnego wrażenia :?

        Domyślam się, że w większości wypadków również trzeba sprawdzić bezpieczniki... pytanie tylko które?

        Będę wdzięczny za wyczerpujące odpowiedzi

        Komentarz


        • #5
          1. Co masz :?: Klimatronik, klimę czy bez kilmy :?: Podejrzewam że klimę lub jej brak. Jeśli puszczając go on wraca do swojej normalnej (odciśniętej-wyłączonej) pozycji podejrzewam że coś z zatrzaskiem masz. Użyj drobnego płaskiego śrubokręta i od boku przycisku staraj się go wystrzelić ze swojego miejsca i zobacz czy coś nie zaszło i go blokuje do poprawnego wpięcia. Tu jest kwestia mechaniczna samego przycisku.
          2. Jeśli Ci się spaliły to jak najbardziej zaczną. :wink: Zdarza się że w przypadku spięć palą się one. Ale od wszystkich naraz to dziwne. Spróbuj postukać, popukać i poruszać pokrętłami nawiewu. Może nie masz styku gdzieś (sprawdź najlepiej w nocy i ustaw na najmocniejsze światło w regulatorze natężenia światła).
          3. Myślę że po zablokowaniu szyb w panelu drzwi bocznych kierowcy bawiłeś się przyciskami bezpośrednio w drzwiach tylnych. Nawet jeśli masz zablokowane szyby to i tak z poziomu panelu w drzwiach kierowcy opuścisz i podniesiesz każdą szybę. Spróbuj również go wcisnąć, przytrzymać i wtedy nacisnąć przycisk w tylnych drzwiach.
          Jak to nie pomoże Ci, dostań się do panelu. Jest instrukcja na forum jak go rozebrać. Radzę nie wyjmować przycisku blokady szyb jeśli Ci się zatrzaskuje prawidłowo bo może stać się tak że nie będzie. :P Przedmuchaj płytkę z syfów, skręć i sprawdź.
          4. W pierwszej kolejności sprawdź gumy w drzwiach gdzie idą kable. Często lubią popękać przewody i stąd cała ta szopka. Jeśli nic nie przykuje Twojej uwagi może być problem mikrostykami w zamkach lub z krańcówkami. Wtedy raczej się wymienia. Spróbuj również mocniej otworzyć drzwi wewnętrzną klamką (poruszaj nią kilka razy w każdych drzwiach), jeśli w końcu zatrybi znakiem że mikrostyki.

          Odnośnie bezpieczników :arrow: ]TUTAJ"]SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia :arrow: Zobacz, wydrukuj i schowaj w samochodzie.
          Renault Laguna HB IphII 2000 1.8 16V 120KM F4P / PB + LPG -> Skoda Octavia Combi I FL ELEGANCE 2002 1.8T 150KM AUM / PB

          Komentarz


          • #6
            Czarls,

            AD1: Przycisk obieg wewnętrzny nie działa przy nawiewie na przednią szyby wystarczy cofnąć 3 mm i już załapie ... ale nie polecam
            AD3 i 4 ) komputer może powiedzieć o co biega ....
            Foty ze Spotu http://forum.octaviaclub.pl/album_cat.php?cat_id=33

            Komentarz


            • #7
              Trochę mnie nie było, ale powracam do tematu.
              Zamieszczone przez KAMA_PL
              Co masz :?: Klimatronik, klimę czy bez kilmy :?:
              Mam manualną klimę, ale...
              Zamieszczone przez matrix_pl
              AD1: Przycisk obieg wewnętrzny nie działa przy nawiewie na przednią szyby wystarczy cofnąć 3 mm i już załapie ... ale nie polecam
              Sprawdziłem i faktycznie tak to działa... tylko dlaczego nie polecasz?? Nie jest to fabryczne ustawienie??

              Poza tym jest tak:
              -przycisk obiegu wewnętrznego - patrz wyżej
              -podświetlenie regulacji nawiewu działa, wymieniłem żaróweczkę
              -przycisk od blokady okien dalej nie działa, ale uznałem że do niczego nie jest mi potrzebny więc, mówiąc kolokwialnie, olałem go
              -światło w kabinie zostawiam na później
              -regulacja świateł i natężenia podświetlenia deski rozdzielczej dalej nie działa, ale mechanik (musiałem go odwiedzić bo mi się rura wydechowa od katalizatora oderwała ) powiedział, że sprawdził i na 99% to sam regulator jest do wymiany... bo podłączył na krótko i działało... cokolwiek to znaczy Pytanie tylko gdzie mam czegoś takiego szukać????
              Jakby co to sprawdziłem nr tej części (1U0941333D), ale i tak nic w necie nie znalazłem :|

              Komentarz


              • #8
                Czarls, o wilgotność powietrza w samochodzie która przeważnie jest większa niż ta zewnętrzna
                Foty ze Spotu http://forum.octaviaclub.pl/album_cat.php?cat_id=33

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X